VİRANŞEHİR VEKİLDEN DEDAŞ TOPLANTISI: VATANDAŞIN TAHAMMÜLÜ KALMADI

Viranşehir Hit: 877 / Yorum: 0 / 7 Ağustos 2018 14:03
VİRANŞEHİR VEKİLDEN DEDAŞ TOPLANTISI: VATANDAŞIN TAHAMMÜLÜ KALMADI
-A +A

DEDAŞ yetkilileri ve 16 mahalle muhtarlarla elektrik sorununun çözümü için bir toplantı gerçekleştiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını ifade ederek çeşitli taleplerde bulundu. Yerine getirilecek ilk talep ise elektrik kesintilerinin önüne geçmek için elektrik bölümü mezunu ek personel görevlendirilmesi olacak.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, ilçe merkezindeki elektrik sorunu ile ilgili tarafları bir araya getirdi. Kaymakamlık Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda elektrik kesintilerinden, enerji hatlarının yer altına alınmasına, haksız cezalardan kaçak kullanımlara ve DEDAŞ’ın ilçeye yapacağı yatırımlara kadar her konu masaya yatırılarak konuşuldu. Yaklaşık 4 saat süren toplantıya Vekil Özşavlı'nın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ İl Müdürü Osman Hündü, DEDAŞ İlçe Müdürü İsmail Türk, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Aladdin Milli, İbrahim Çoban ve Büyükşehir Belediye İlçe Koordinatörü Salih Basık katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vekil Özşavlı “DEDAŞ ile vatandaş arasında güven sorunu bulunuyor. İlçede enerji kaynaklı sorunlar var. Elektrik kesintileri, enerji hatlarının yer altına alınması, haksız cezalar gibi konular vatandaşımızı mağdur ediyor.

Yaşanan sorunların taraflarını ile bir araya gelerek bu sorunların çözümü için gerekli adımların atılmasını sağlamak istiyoruz “ dedi. Vekil Özşavlı’nın açılış konuşmasının ardından DEDAŞ Bölge Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ’ın 2013 yılından bu güne yaptığı çalışmaları içeren bir sunum yaptı. Güneydoğu Bölgesinde 6 ilde faaliyet yürüttüklerini belirten Karagüzel, Şanlıurfa’da 613 bin aboneye bin 427 personel ve 342 araçla 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini kaydetti. Şanlıurfa’da kayıp kaçak oranının 2013 yılında yüzde 75 olduğunu anımsatan Karagüzel 2017 yılında bu rakamın yüzde 61 kadar düştüğünü belirtti. Bu oranın yanında Şanlıurfa’da enerji tüketiminin de arttığını belirten Karagüzel 2013 yılında 6,5 milyar kWh olan enerji tüketiminin 2017 yılında 8 milyar kWh çıktığını ifade etti. Sunumun ardından merkez mahalle muhtarları tek tek söz alarak vatandaşların sorunlarını dile getirdi. Mahalle muhtarları elektrik kesintileri, usulsüz kesilen cezalar ve enerji hatlarının yer altına alınması esnasında vatandaşların mağdur edilmemesi için taleplerini dile getirdi.

VEKİLDEN SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TALEPLER

Toplantının sonunda vekil Özşavlı, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’den elektrik kesintilerinin önüne geçmek için ek personel talebinde bulundu. DEDAŞ Genel Müdürü 6 personelin Ağustos ayında göreve başlayacağını dile getirmesi üzerine vekil Özşavlı 6 personele ek olarak 10 personelin daha görevlendirilmesi talebinde bulundu. Bu personelin Viranşehir’den ve elektrik bölümü mezunu olmasını isteyen Özşavlı, ayrıca bu personel için araç desteğinde bulunmasını istedi. Talepler bununla da sınırlı kalmadı. Vekil Özşavlı, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’den usulsüz cezaların kesilmemesi, prim alan DEDAŞ personelinin kesilen cezalar üzerinden değerlendirilmemesi, elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi, vatandaşın bilgisi dışında abone yapılmaması, uzaktan sayaç okuma işleminin kaldırılması, DEDAŞ’ın enerji hatlarını yer altına alması çalışmalarının süratli bir şekilde ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde yapılmasını taleplerini iletti. 2

AY SONRA YENİDEN TOPLANACAKLAR

Konunun takipçisi olduklarını vurgulayan vekil Özşavlı vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını ifade ederek "2 ay sonra DEDAŞ ve diğer paydaşlar ile tekrar toplantı gerçekleştireceğiz. Böylece ne kadar ilerleme kaydettiğimizi görme imkanı bulacağız" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
YEMYEŞİL URFA PROJESİ İÇİN VİRANŞEHİR’DE MUHTARLARLA TOPLANTI

YEMYEŞİL URFA PROJESİ İÇİN…

17:52 - 18 Eylül 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR DE 2019 – 2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM STARTI VERİLDİ

VİRANŞEHİR DE 2019 – 2020…

12:11 - 17 Eylül 2019
Viranşehir
KAYMAKAM DERECİ’DEN BİR İSTİHDAM PROJESİ DAHA! 30 AİLEYE İSTİHDAM DESTEĞİ

KAYMAKAM DERECİ’DEN BİR…

12:34 - 12 Eylül 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE OTOMOBİL ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 1 ÖLÜ 1 YARALI

VİRANŞEHİR’DE OTOMOBİL…

12:24 - 12 Eylül 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE 20 MİLYON TL’LİK UĞUR OKULLARI EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN AÇILIŞI YAPILDI (VİDEOLU)

VİRANŞEHİR’DE 20 MİLYON…

10:51 - 11 Eylül 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE 600 KİŞİNİN İSTİHDAM EDİLECEĞİ GİYİM FABRİKASI BİTME AŞAMASINA GELD

VİRANŞEHİR’DE 600 KİŞİNİN…

13:16 - 4 Eylül 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...