VİRANŞEHİR VEKİLDEN DEDAŞ TOPLANTISI: VATANDAŞIN TAHAMMÜLÜ KALMADI

Viranşehir Hit: 648 / Yorum: 0 / 7 Ağustos 2018 14:03
VİRANŞEHİR VEKİLDEN DEDAŞ TOPLANTISI: VATANDAŞIN TAHAMMÜLÜ KALMADI
-A +A

DEDAŞ yetkilileri ve 16 mahalle muhtarlarla elektrik sorununun çözümü için bir toplantı gerçekleştiren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını ifade ederek çeşitli taleplerde bulundu. Yerine getirilecek ilk talep ise elektrik kesintilerinin önüne geçmek için elektrik bölümü mezunu ek personel görevlendirilmesi olacak.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, ilçe merkezindeki elektrik sorunu ile ilgili tarafları bir araya getirdi. Kaymakamlık Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda elektrik kesintilerinden, enerji hatlarının yer altına alınmasına, haksız cezalardan kaçak kullanımlara ve DEDAŞ’ın ilçeye yapacağı yatırımlara kadar her konu masaya yatırılarak konuşuldu. Yaklaşık 4 saat süren toplantıya Vekil Özşavlı'nın yanı sıra İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ İl Müdürü Osman Hündü, DEDAŞ İlçe Müdürü İsmail Türk, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Aladdin Milli, İbrahim Çoban ve Büyükşehir Belediye İlçe Koordinatörü Salih Basık katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vekil Özşavlı “DEDAŞ ile vatandaş arasında güven sorunu bulunuyor. İlçede enerji kaynaklı sorunlar var. Elektrik kesintileri, enerji hatlarının yer altına alınması, haksız cezalar gibi konular vatandaşımızı mağdur ediyor.

Yaşanan sorunların taraflarını ile bir araya gelerek bu sorunların çözümü için gerekli adımların atılmasını sağlamak istiyoruz “ dedi. Vekil Özşavlı’nın açılış konuşmasının ardından DEDAŞ Bölge Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ’ın 2013 yılından bu güne yaptığı çalışmaları içeren bir sunum yaptı. Güneydoğu Bölgesinde 6 ilde faaliyet yürüttüklerini belirten Karagüzel, Şanlıurfa’da 613 bin aboneye bin 427 personel ve 342 araçla 7 gün 24 saat hizmet verdiklerini kaydetti. Şanlıurfa’da kayıp kaçak oranının 2013 yılında yüzde 75 olduğunu anımsatan Karagüzel 2017 yılında bu rakamın yüzde 61 kadar düştüğünü belirtti. Bu oranın yanında Şanlıurfa’da enerji tüketiminin de arttığını belirten Karagüzel 2013 yılında 6,5 milyar kWh olan enerji tüketiminin 2017 yılında 8 milyar kWh çıktığını ifade etti. Sunumun ardından merkez mahalle muhtarları tek tek söz alarak vatandaşların sorunlarını dile getirdi. Mahalle muhtarları elektrik kesintileri, usulsüz kesilen cezalar ve enerji hatlarının yer altına alınması esnasında vatandaşların mağdur edilmemesi için taleplerini dile getirdi.

VEKİLDEN SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TALEPLER

Toplantının sonunda vekil Özşavlı, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’den elektrik kesintilerinin önüne geçmek için ek personel talebinde bulundu. DEDAŞ Genel Müdürü 6 personelin Ağustos ayında göreve başlayacağını dile getirmesi üzerine vekil Özşavlı 6 personele ek olarak 10 personelin daha görevlendirilmesi talebinde bulundu. Bu personelin Viranşehir’den ve elektrik bölümü mezunu olmasını isteyen Özşavlı, ayrıca bu personel için araç desteğinde bulunmasını istedi. Talepler bununla da sınırlı kalmadı. Vekil Özşavlı, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel’den usulsüz cezaların kesilmemesi, prim alan DEDAŞ personelinin kesilen cezalar üzerinden değerlendirilmemesi, elektrik kesintilerinin önüne geçilmesi, vatandaşın bilgisi dışında abone yapılmaması, uzaktan sayaç okuma işleminin kaldırılması, DEDAŞ’ın enerji hatlarını yer altına alması çalışmalarının süratli bir şekilde ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile koordineli bir şekilde yapılmasını taleplerini iletti. 2

AY SONRA YENİDEN TOPLANACAKLAR

Konunun takipçisi olduklarını vurgulayan vekil Özşavlı vatandaşın mağduriyetine tahammüllerinin kalmadığını ifade ederek "2 ay sonra DEDAŞ ve diğer paydaşlar ile tekrar toplantı gerçekleştireceğiz. Böylece ne kadar ilerleme kaydettiğimizi görme imkanı bulacağız" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN…

16:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE 8.SINIFLARA UYGULANAN AŞI PROGRAMINI İSTİŞARE ETTİ

İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE…

21:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN SARAÇ'A VİRANŞEHİR'E EĞİTİM FAKÜLTESİ KURULMASI TALEBİNİ İLETTİ

VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN…

18:36 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
ÖZEL VİRANŞEHİR TIP MERKEZİNDE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP DR HASAN DEMİREL AÇIKLAMASI

ÖZEL VİRANŞEHİR TIP…

17:49 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ, TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

VİRANŞEHİR FATİH SULTAN…

16:39 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
KUYUMCUYA NİŞANLI ÇİFT ŞOKU DÜKKANINA GELEN ÇİFT 2 BİLEZİK ÇALDI DALGINLIĞI PAHALIYA MAL OLDU

KUYUMCUYA NİŞANLI ÇİFT ŞOKU…

18:17 - 11 Ekim 2018
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...