VİRANŞEHİR’Lİ ÖĞRENCİLERİNE BİR MÜJDE DAHA

Viranşehir Hit: 810 / Yorum: 0 / 30 Ağustos 2018 13:18
VİRANŞEHİR’Lİ ÖĞRENCİLERİNE BİR MÜJDE DAHA
-A +A

Viranşehir ilçesin de Yıllardır Gazetecilerin ve halkın vermiş olduğu mücadele Şanlıurfa Ak Parti Millet Vekili Dr. Halil Özşavlı ile İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit desteği sonucu zaferle sonuçlandı. Geçtiğimiz ay ilk defa Viranşehir’de yapılan ÖSYM sınavlarının ardından, (AÖF) sınavlarının da yapılacak olması ilçede sevinçle karşılandı. İlçe halkı ise, sınavların ilçede yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

YÖK ve Eskişehir Açık Öğretim Fakültesi Rektörlüğü tarafından alınan bu karar, Açık Öğretim Fakültelerinde eğitim gören binlerce öğrenciyi sevindirdi.

İlgili sınavların Viranşehir İlçesinde yapılacağı ile ilgili resmi yazı Şanlıurfa AÖF temsilcileri aracılığıyla İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit’e teslim edildi.

Resmi yazı teslim edilirken açıklama yapan İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit "Üniversite sınavlarından sonra artık ilçemizde AÖF sınavları da yapılacaktır. Sınavların ilçemizde yapılacağı ile ilgili resmi yazıyı teslim almış bulunmaktayım. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun. Bu alanda emeği geçen başta Valimiz Sayın Abdullah Erin'e, basınımıza ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum. Nasıl ki Üniversite sınavlarında yüzümüzün akı ile çıktıysak bu sınavlardan da yüzümüzün akı ile çıkacağız. İnşallah okuyan bir Viranşehir'in geleceğinin de parlak olacağını hep birlikte göreceğiz. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

Şanlıurfa AÖF bürosu yetkilileri daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçerek burada Müdür Sinan Ateş'i ziyaret etti. Sinan Ateş yaptığı konuşmada" Süreci başından beri takip ediyoruz. Üniversite sınavlarını başarı ile tamamlayan ilçemiz AÖF sınavlarını da başaracak güçtedir. Bu anlamda emeği geçen başta Sayın Valimiz Abdullah Erin, İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan ve süreci kamuoyuna taşıyıp gündemden düşürmeyen basınımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Halil Özşavlı, kendi Sosyal Medya hesabında yaptığı paylaşımda “Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavları artık Viranşehir ilçemizde yapılacak. İlçe Eğitimi adına çok önemli bir kazanım olan bu durumun Viranşehirli Hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Viranşehir Bizim Gazete Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fethi Güzelse ise" Yaklaşık 3 yıl önce bu sürece fiili olarak başladık. İHA Viranşehir temsilcisi Enver Zencirci kardeşimiz topladığımız 4444 imzalı talep yazımızı ulusal bazda haber yapıp süreci başlatmıştık. Daha sonra tam ümidimizi keserken ilçe Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit'in ilçemize atanması ile süreç yeniden hızlandı. Çalmadık kapı bırakmadık. Bu süreçte Sayın Çimşit'in büyük emeği var. Kendisine emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
BAŞKAN OPAK 15 TEMMUZ VİRANŞEHİR’DE ANMA ETKİNLİKLERİNE, KATILDI

BAŞKAN OPAK 15 TEMMUZ…

14:11 - 16 Temmuz 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI

VİRANŞEHİR’DE 15 TEMMUZ…

13:39 - 16 Temmuz 2019
Viranşehir
FİNAL OKULLARINDA  BİR GÜNEŞ DOĞAR.

FİNAL OKULLARINDA BİR GÜNEŞ…

19:51 - 14 Temmuz 2019
Viranşehir
DIŞI KARPUZA İÇİ KAVUNA TADI SALATALIĞA BENZİYOR VİRANŞEHİR DE 45 DERECE SICAKLIK ALTINDA ŞELENGO HASADI

DIŞI KARPUZA İÇİ KAVUNA TADI…

14:19 - 14 Temmuz 2019
Viranşehir
 VİRANŞEHİR ŞANLIURFA KARAYOLUNDA SEYİR HALİNDEKİ TIR YANDI

VİRANŞEHİR ŞANLIURFA…

15:33 - 12 Temmuz 2019
Viranşehir
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ PROGRAMI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ…

15:14 - 12 Temmuz 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...