VİRANŞEHİR'DE MANTAR ATÖLYESİ VE TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUYOR

Viranşehir Hit: 728 / Yorum: 0 / 7 Ocak 2020 16:31
VİRANŞEHİR'DE MANTAR ATÖLYESİ VE TAVUK ÇİFTLİĞİ KURULUYOR
-A +A

Viranşehir Kaymakamlığı, GAP İdaresi Başkanlığı ve Viranşehir Ziraat Odası Başkanlığı'nın işbirliğinde yürütülen " Öğrencilerimiz ve Çiftçilerimiz Birlikte Üretimde "  projesi kapsamında mantar atölyesi ve tavuk çiftliği kurulumuna başlandı. Tarım Lisesi olarak bilinen Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam eden çalışmaları Kaymakam Ömer Dereci yerinde inceledi. Kaymakam Ömer Dereci'ye Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci, Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal, Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nedim Özkan eşlik etti.
 
Yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakamlık Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal'dan bilgi alan Kaymakam Ömer Dereci, tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan Viranşehir'de çok önemli bir proje yürüttüklerini belirterek: " GAP İdaresi Başkanlığı ve Ziraat Odası Başkanlığı'nın destekleri ile yürüttüğümüz " Öğrencilerimiz ve Çiftçilerimiz Birlikte Üretimde" Projesi kapsamında 325 m2'lik alanda 3 adet mantar atölyesinin kurulum çalışmalarına başlandı. Yine proje kapsamında 800 tavuk kapasiteli yumurta tavukçuluğu atölyesini de faaliyeti koyacağız. 800 bin dekar sulu arazisi olan Viranşehir'de geleneksel yöntemlerle zirai faaliyet yürütülmesi ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağlamayacaktır. Modern yöntemlerle tarım teknolojilerini kullanmak zorundayız. Tarım Lisesinde eğitim gören öğrencilerimiz öğrendikleri teorik bilgileri uygulama atölyelerinde pratiğe dökebilecekler. Tarımda  uygulamaları modernize ederek Viranşehir'de tarım çeşitliliğine artıracağımız gibi geleneksel yöntemlerle elde edilen ortalama verimin en az 10 katı verim elde edilmesini sağlamış olacağız. GAP İdaresi Başkanlığına ve Ziraat Odasına desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci Viranşehir'de tarımı geliştirmek için her türlü projeye destek olmaya çalıştıklarını kaydederek: " Tarım Lisesinden, tarım ve hayvancılık potansiyeli yüksek olan ilçemize donanımlı üreticiler mezun etmek istiyoruz. Bilgi ve birikime sahip öğrencilerimiz gelecekte ilçemizin tarımına çok önemli katkıları olacaktır. Yürütülecek proje ile hem öğrencilerimiz hem de çiftçilerimiz uygulamaları yerinde görme fırsatı bulacaklar. Viranşehir Kaymakamlığımız ile işbirliği içinde ilçe ekonomisine katkı sağlayacak projelere Viranşehir Ziraat Odası Başkanlığı olarak destek vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.
Viranşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nedim Özkan, yapım çalışmalarına başlanan proje ile öğrencilerin öğrendiklerini uygulama fırsatı bulacaklarını belirterek, desteklerinden ötürü Kaymakam Ömer Dereci'ye, Ziraat Odası Başkanı Bahri Ekinci'ye ve GAP İdaresi yetkililerini teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VİRANŞEHİR GÜVENLİK İŞKUR LİSTESİ ASİLER VE YEDEKLER

VİRANŞEHİR GÜVENLİK İŞKUR…

19:25 - 24 Eylül 2020
Viranşehir
KIŞA HAZIRLIK

KIŞA HAZIRLIK

09:17 - 24 Eylül 2020
Viranşehir
BAŞKAN EKİNCİ EYLÜL ECZANESİ AÇILIŞINI YAPTI

BAŞKAN EKİNCİ EYLÜL ECZANESİ…

14:01 - 21 Eylül 2020
Viranşehir
SON DAKİKA: ÇUMRA BELEDİYE BAŞKANI HALİT OFLAZ KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

SON DAKİKA: ÇUMRA BELEDİYE…

09:14 - 19 Ağustos 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR'İN TARİHİ PAŞA HAMAMI

VİRANŞEHİR'İN TARİHİ PAŞA…

15:47 - 18 Ağustos 2020
Viranşehir
BEŞİR DERNEĞİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ UNUTMADI

BEŞİR DERNEĞİ İHTİYAÇ…

15:24 - 6 Ağustos 2020
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...