VİRANŞEHİR’DE 20 MİLYON TL’LİK UĞUR OKULLARI EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN AÇILIŞI YAPILDI (VİDEOLU)

Viranşehir Hit: 1226 / Yorum: 0 / 11 Eylül 2019 10:51
VİRANŞEHİR’DE 20 MİLYON TL’LİK UĞUR OKULLARI EĞİTİM KAMPÜSÜNÜN AÇILIŞI YAPILDI (VİDEOLU)
-A +A

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Uğur Okulları Viranşehir Kampüsü düzenlenen törenle açılışı yapıldı.
İlçenin Özal Mahallesinde 20 Milyon TL’ye inşa edilen Uğur Okulları Viranşehir Kampüsü, Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr.Halil Özşavlı,Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Enver Yücel, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel, Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, Viranşehir Uğur Okulları Kurucuları Selçuk Beyaz ve Hüseyin Demirboğa ile çok sayıda velinin katıldığı görkemli bir törenle eğitim öğretime açıldı.

Yoğun katılımın olduğu açılış programı, bir dakikalık saygı duruşu, istiklal marşı ile öğrencilerin okuduğu şiirlerle başladı.

Programda konuşan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları (BUEK) Başkanı Enver Yücel, tüm dünya çocuklarının kaliteli eğitim hakkına sahip olduklarını ve eğitimde fırsat eşitliğini önemseyerek Türkiye’nin farklı illerine yatırım yaptıklarını dile getirdi.

BUEK olarak Türkiye'de 69 ilde 170 bin öğrenciye hizmet verdiklerini dile getiren Enver Yücel; “Bu rakam Avrupa'nın en büyük eğitim kurumu, dünyanın sayılı eğitim kurumlarından biri olduğumuzu gösteriyor. Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, ülkemizin tarihi, kültürel, ekonomik alanda önemli şehirlerinden biri olan Şanlıurfa’da, Viranşehir ilçemizde hayata geçirilen bu kampüs gelişmiş ülkelerdeki okul kampüsleri ile aynı standartta. Viranşehir'deki çocuklarımız, Avrupa ve Amerika'daki akranları nasıl bir eğitim alıyorsa, kaliteli ve iyi eğitimi burada alacak. Toplumların kalkınması için yolunun eğitimden geçmesi gerektiğine inanan bir eğitimci olarak, ülkemize ve dünyaya fayda sağlayacak bireylerin kampüsümüzde yetişmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Bahçeşehir Koleji ve Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ise Uğur Okulları’nın bayrağını her yerde gururla temsil etmeye devam edeceklerini belirtti. Hüseyin Yücel: “Bundan tam 20 sene önce ben de bir Uğur öğrencisiydim. Dile kolay, yarım asrı devirdik, 52. Yılımıza ilerliyoruz. Kaliteli eğitimi ülkemizin her köşesindeki çocuğa ulaştırmak için çalışıyoruz. Eğitimi bir rant değil, gönül işi olarak görüyoruz” dedi.
“850 öğrenci kapasitesi ile açılıyor”

20 Milyon Türk Lirası değerinde yatırım bedelli 850 öğrenci kapasiteli Kampüsün açılışında söz alan Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, başarı geleneklerini Viranşehir’de de devam ettirecekleri söyledi. 39 derslikli kampüsün okul öncesinden lise son sınıfa kadar eğitim vereceğini belirten Kulaberoğlu: “Viranşehir Kampüsümüz fen lisesi ile de eğitimde fark yaratacak. 9 bin 600 metrekare kapalı, 6 bin 700 metrekare açık alanda güçlü akademik kadromuzla öğrencilerimize mükemmel bir eğitim hizmeti sunacağız. Kampüsümüzde STEM, Robotik, Bilişim, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları yer alıyor. Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane ve 164 kişilik konferans salonunun yanı sıra buz pateni pisti, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok fiziki olanak bulunuyor” dedi.

“Sınavlara hazırlıkta 51 yıllık deneyimimiz ile öncü kurumuz”

Köklü bir geçmişe sahip ve global bir eğitim kurumu olan Uğur Okullarının en önemli özelliklerinden birinin sınavlara hazırlık olduğunu altını çizen Nevzat Kulaberoğlu; “51 yıllık sınavlara hazırlık deneyimimizi başarılı bir şekilde okullarımıza entegre ettik. Okullarımızda yer alan “Uğur Sınava Hazırlık Merkezi” ile öğrencilerin sınav başarısının artırılması, belirlenen hedef ve kişisel analiz çerçevesinde öğrencinin bilişsel gelişimine, tercih hedeflerine uygun çalışma planı ve materyaller hazırlanması sağlanıyor. Online eğitim platformu Metodbox ile öğrencilerin hedeflerine adım adım ilerlemeleri için akademik destek sağlanıyor” diye konuştu.
Bu yıl LGS’ye giren her 4 öğrencilerinden birinin %5’lik dilimde yer aldığını ifade eden Kulaberoğlu “YKS’de ilk 1000’de 32 derece yaptık. 173 öğrencimizi Tıp, Diş Hekimliği ve Eczacılık Fakültelerine, 6 bin 54 öğrencimizi Mühendislik Fakültesine, 752 öğrencimizi Hukuk Fakültesine, 4 bin 238 öğrencimizi İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 9 bin 738 öğrencimizi diğer fakültelere uğurladık” dedi.

“Yurt Dışı Eğitimde BAU Global Pasaportu”

Öğrencilerin 21’nci yüzyıl becerileriyle donanmaları ve geleceğe hazırlanmaları üzerine eğitim stratejilerini kurguladıklarını belirten Kulaberoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur International ile öğrencilerin İngilizce eğitimlerine katkı sağlıyoruz. Öğrencilerimiz BAU Global iletişim ağında yer alan, alan 9 üniversite ve 4 dil okulu başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyorlar.”

Açılış programında birer konuşma yapan Viranşehir Kaymakamı Ömer Dereci ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özşavlı, Kampüsün hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederek, Viranşehir Eğitimine sundukları katkılarından dolayı Uğur Okullarına teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından 20 Milyon TL’ye mal olan Kampüsün açılış kurdelesi kesilerek, eğitim öğretime açıldı.

Açılışın ardından protokol üyeleri, Kampüsü gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Yaklaşık 3 Saat süren açılış programı, çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

HABERE AİT VİDEO TIKLA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
TARIMSAL DESTEKLERDE FLAŞ DEĞİŞİKLİK! RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

TARIMSAL DESTEKLERDE FLAŞ…

17:32 - 24 Mayıs 2020
Viranşehir
İŞ İNSANI LOKMAN BEYAZ ‘DAN BAYRAM MESAJI

İŞ İNSANI LOKMAN BEYAZ ‘DAN…

23:24 - 23 Mayıs 2020
Viranşehir
TOÇ-BİRSEN ŞANLIURFA İL BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM HALİL ŞEHMUSOĞLU'NDAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

TOÇ-BİRSEN ŞANLIURFA İL…

23:07 - 23 Mayıs 2020
Viranşehir
VİRANŞEHİR MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İBRAHİM YAĞAN'IN BAYRAM MESAJI

VİRANŞEHİR MİLLİ EĞİTİM…

22:19 - 23 Mayıs 2020
Viranşehir
HİLVAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ: SİNAN ATEŞ 'DEN BAYRAM MESAJI

HİLVAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM…

22:02 - 23 Mayıs 2020
Viranşehir
HÜSEYİN OĞLU BEKO BAYİİ FEYZİ PARLAK'DAN BAYRAM MESAJI

HÜSEYİN OĞLU BEKO BAYİİ FEYZİ…

21:46 - 23 Mayıs 2020
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...