VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ GİTAR KURSU

Viranşehir Hit: 547 / Yorum: 0 / 31 Temmuz 2018 11:26
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ GİTAR KURSU
-A +A

Viranşehir Belediyesi, Okulların kapanması ile birlikte yaz döneminde gençlerin keyifli vakit geçirebilmelerini ve kişisel gelişimlerine katkı sunabilmek amacıyla Ücretsiz Kurslar açmaya devam ediyor.
 
Kültür ve Sanat Merkezi’nde daha önce birçok farklı branşta kurs açarak halka hizmet etmeyi sürdüren Viranşehir Belediyesi, buna bağlı olarak Çocuklar ve Yetişkinler için geçen ay açılan Gitar Kursu ile 32 Kursiyerin eğitim görmesi için olanak sağlıyor.
 
Halk Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile açılan Gitar Kursu’nda Müzik Öğretmeni Ferhat Adlıyan tarafından kursiyerlere Temel teori nota dersi ve Teorik Müzik Eğitimi veriliyor.
 
Gitar kursu 2 grup halinde olup, Çocuklar için  hafta içi  Pazartesi, Çarşamba ve Cuma ,Yetişkinler için ise Salı ve Perşembe günü Saat 17:00 ile 19:00 arasında devam ediyor.
 
Konu ile ilgili olarak Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, 3 ay sürmesi beklenen Gitar Kursu ile hem enstrümana hem de müziğe olan ilgiyi arttırmayı hedeflediklerini belirterek, 25 Haziran 2018 tarihinde açılan kursun 02 Eylül 2018 tarihinde son bulacağını kaydetti.
 
Bu bağlamda birçok alanda kurs açtıklarını ve açmaya da devam ettiklerini sözlerine ekleyen Çimşit, kurs sonucunda başarılı olan Kursiyerlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne giderek başarı belgelerini alabileceklerini söyledi.
 
Kurs Öğretmeni Ferhat Adlıyan ise, Yabancı Çalgısı olan Gitarın Kültürümüzle oldukça uyumlu olan bir enstrüman türü olduğunu ifade ederek, “  Gitarın renkli bir enstrüman olması ile birlikte bu çalgı türünü herkesin öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Açılan kursumuza ilginin oldukça fazla olması Gitara olan sevgiden kaynaklıdır. Bizde bu Gitar sevgisini çocuklarımıza ve gençlerimize aşılamak için kursumuzda hem eğitim veriyor, hem de Gitar çalabilmelerini sağlıyoruz. Bu kurslarla çocuklar ile gençlerin yaz döneminde keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayıp, kişisel gelişimlerine katkı sağlamış oluyoruz ” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
KAYMAKAM DERECİDEN VİRANŞEHİR HALKINA DOĞAL GAZ MÜJDESİ

KAYMAKAM DERECİDEN VİRANŞEHİR…

15:31 - 22 Mart 2019
Viranşehir
İLÇE TARIMDAN ÇİFTÇİLERE FİDAN DESTEĞİ

İLÇE TARIMDAN ÇİFTÇİLERE…

10:53 - 21 Mart 2019
Viranşehir
AB ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA AVRUPA' DAN DÖNEN HADİ KUTLU MTAL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ, MÜDÜR TURĞUT' U ZİYARET ETTİ

AB ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA…

13:51 - 20 Mart 2019
Viranşehir
UĞUR OKULLARI'NDAN VİRANŞEHİR'E 20 MİLYON DEĞERİNDE YATIRIM (VİDEOLU)

UĞUR OKULLARI'NDAN…

15:05 - 20 Mart 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

VİRANŞEHİR’DE 18 MART…

13:07 - 18 Mart 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR STK'LARI YENİ ZELANDA KATLİAMINI KINADI

VİRANŞEHİR STK'LARI YENİ…

16:47 - 17 Mart 2019
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...