VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ GİTAR KURSU

Viranşehir Hit: 485 / Yorum: 0 / 31 Temmuz 2018 11:26
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ GİTAR KURSU
-A +A

Viranşehir Belediyesi, Okulların kapanması ile birlikte yaz döneminde gençlerin keyifli vakit geçirebilmelerini ve kişisel gelişimlerine katkı sunabilmek amacıyla Ücretsiz Kurslar açmaya devam ediyor.
 
Kültür ve Sanat Merkezi’nde daha önce birçok farklı branşta kurs açarak halka hizmet etmeyi sürdüren Viranşehir Belediyesi, buna bağlı olarak Çocuklar ve Yetişkinler için geçen ay açılan Gitar Kursu ile 32 Kursiyerin eğitim görmesi için olanak sağlıyor.
 
Halk Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile açılan Gitar Kursu’nda Müzik Öğretmeni Ferhat Adlıyan tarafından kursiyerlere Temel teori nota dersi ve Teorik Müzik Eğitimi veriliyor.
 
Gitar kursu 2 grup halinde olup, Çocuklar için  hafta içi  Pazartesi, Çarşamba ve Cuma ,Yetişkinler için ise Salı ve Perşembe günü Saat 17:00 ile 19:00 arasında devam ediyor.
 
Konu ile ilgili olarak Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, 3 ay sürmesi beklenen Gitar Kursu ile hem enstrümana hem de müziğe olan ilgiyi arttırmayı hedeflediklerini belirterek, 25 Haziran 2018 tarihinde açılan kursun 02 Eylül 2018 tarihinde son bulacağını kaydetti.
 
Bu bağlamda birçok alanda kurs açtıklarını ve açmaya da devam ettiklerini sözlerine ekleyen Çimşit, kurs sonucunda başarılı olan Kursiyerlerin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne giderek başarı belgelerini alabileceklerini söyledi.
 
Kurs Öğretmeni Ferhat Adlıyan ise, Yabancı Çalgısı olan Gitarın Kültürümüzle oldukça uyumlu olan bir enstrüman türü olduğunu ifade ederek, “  Gitarın renkli bir enstrüman olması ile birlikte bu çalgı türünü herkesin öğrenmesi gerektiğini düşünüyorum. Açılan kursumuza ilginin oldukça fazla olması Gitara olan sevgiden kaynaklıdır. Bizde bu Gitar sevgisini çocuklarımıza ve gençlerimize aşılamak için kursumuzda hem eğitim veriyor, hem de Gitar çalabilmelerini sağlıyoruz. Bu kurslarla çocuklar ile gençlerin yaz döneminde keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayıp, kişisel gelişimlerine katkı sağlamış oluyoruz ” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
MÜDÜR YOLCUDAN GAZETEMİZE ÖZEL AÇIKLAMA

MÜDÜR YOLCUDAN GAZETEMİZE…

15:45 - 13 Aralık 2018
Viranşehir
EĞİTİM GÜCÜ YAZ KURSLARIYLA VİRANŞEHİRDE ÇIĞIR AÇTI

EĞİTİM GÜCÜ YAZ KURSLARIYLA…

15:42 - 13 Aralık 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE BORU KAVGASI: 9 YARALI AKRABALARIN MENFEZE BORU YERLEŞTİRME KAVGASINDA 9 KİŞİ YARALANDI

VİRANŞEHİR’DE BORU KAVGASI: 9…

15:11 - 13 Aralık 2018
Viranşehir
ZABITA EKİPLERİNDEN UNLU MAMÜL ÜRETEN İŞ YERLERİNE DENETİM

ZABITA EKİPLERİNDEN UNLU…

13:00 - 13 Aralık 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 4 ADET ULV CİHAZ ALIM İHALESİ

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 4…

10:50 - 10 Aralık 2018
Viranşehir
AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ DOÇ. DR. HALİL ÖZŞAVLI KATAR'DA

AK PARTİ ŞANLIURFA…

09:02 - 6 Aralık 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...