VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLE ÖĞRENCİLER BAŞARIYA KOŞUYOR

Viranşehir Hit: 297 / Yorum: 0 / 7 Ağustos 2018 15:44
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLE ÖĞRENCİLER BAŞARIYA KOŞUYOR
-A +A

Viranşehir Belediyesi, Eğitime destek çalışmaları kapsamında Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nu (BESYO) kazanmak isteyen gençlere yönelik verdiği ücretsiz BESYO hazırlık kursu ilk meyvesini verdi.
 
Gençlere verdiği önemin yanı sıra, eğitime de büyük destek sunan Viranşehir Belediyesi, vatandaşların takdirini toplarken, Yaklaşık 6 ay süren BESYO hazırlık kursu sonucu salon çalışması ve antrenman hizmeti gören 50 Öğrenci Türkiye’nin dört bir yanında zorlu sınav ve mülakatlardan geçecek.
 
Gençleri hayallerine kavuşturmak için her fırsatta onlara yardımcı olmayı sürdüren Viranşehir Belediyesi, bu kapsamda Uzman Hocalar eşliğinde sunduğu ücretsiz BESYO Hazırlık Kursunda eğitim gören Rahmi İlbaşınız isimli öğrenci, Elazığ Fırat Üniversitesi Rekreasyon Bölümü’nü kazandı.
 
6 Aylık süren eğitimin ardından Viranşehir Belediyesi tarafından sunulan BESYO hazırlık kursu ile hayaline kavuştuğunu ifade eden Rahmi İlbaşınız isimli Öğrenci, “Herkes BESYO'ya kurtuluş gözüyle bakıyor. Bunun için tüm arkadaşlarımı buraya davet ediyorum. Viranşehir Belediyesi bizlere çok güzel imkanlar sunuyor. Bu vesile ile bu imkanları bize sağlayan başta Viranşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit’e, yönetimine ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun, Bu sayede hayalime kavuştum " şeklinde konuştu.
 
Konu ile ilgili olarak Viranşehir Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, ise, belediye olarak eğitime büyük önem verdiklerini dile getirerek, bu kapsamda 6 ay önce start verilen BESYO hazırlık kursu ile ilk başarıyı elde ettiklerini söyledi.
 
6 aylık eğitime tabi olan 50 Öğrencinin kursu tamamlayarak Türkiye’nin birçok bölgesinde zorlu sınavlarda ter dökeceğini sözlerine ekleyen Çimşit, Öğrencilere başarı dileklerinde bulunup, bu başarının başlangıç olduğunu kaydetti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
VEKİL ÖZŞAVLI’DAN AREFE GÜNÜ CANLI HAYVAN PAZARINA ZİYARET

VEKİL ÖZŞAVLI’DAN AREFE GÜNÜ…

16:47 - 20 Ağustos 2018
Viranşehir
KAYMAKAM ÖMER ÇİMŞİT'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

KAYMAKAM ÖMER ÇİMŞİT'TEN…

14:32 - 20 Ağustos 2018
Viranşehir
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SİNAN ATEŞ’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SİNAN…

14:20 - 20 Ağustos 2018
Viranşehir
BAŞKAN KETE DE “BU BAYRAM DAHA FAZLA KENETLENELİM”

BAŞKAN KETE DE “BU BAYRAM…

14:09 - 20 Ağustos 2018
Viranşehir
BAŞKAN ALİ TEKİN KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYINLADI

BAŞKAN ALİ TEKİN KURBAN…

14:06 - 20 Ağustos 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR ÖĞRENCİ DERNEĞİ’NDE BAŞKAN DEĞİŞİKLİĞİ

VİRANŞEHİR ÖĞRENCİ…

17:51 - 17 Ağustos 2018
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...