VEKİL ÖZŞAVLI’DAN EVİ YANAN AİLEYE ZİYARET

Viranşehir Hit: 1489 / Yorum: 0 / 27 Ağustos 2018 13:42
VEKİL ÖZŞAVLI’DAN EVİ YANAN AİLEYE ZİYARET
-A +A

Viranşehir İlçesine bağlı Demirci Mahallesinde ikamet eden Eskişehir Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ercan Erdem ve Eşi Hatice Erdem çifti elektrik kontağından çıkan yangın nedeni ile evleri kullanılamaz hale geldi. Erdem çiftinin mağduriyetini duyması üzerine harekete geçen Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı, Demirci Mahallesine giderek Erdem ailesine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Evi yanan Ercan Erdem’e üzüntülerini belirten Vekil Özşavlı yanan evde incelemelerde bulundu. Erdem ailesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Vekil Özşavlı: “ Ercan kardeşimizin Üniversite mezunu öğretmen adayı olduğu ve çok zor şartlar altında geçimini sağladığını, tüm bunların üstüne evinin yandığını üzüntü ile öğrendik. Yüksek tahsil görmüş Üniversite Mezunu, Yüksek Lisans mezunu gençlerimizi çok önemsediğimizi bizlere yakın olan bu gençlerimizin bir köşede atıl kalmasına gönlümüz razı değil. Eğitim gören gençlerimizin bir yerlere gelmesi ve başarılı olmaları için elimizden geleni yapacağız. Ercan kardeşimiz de üniversite mezunu öğretmen adayı. KPSS hazırlanmasını ve bir an önce atanarak en verimli çağını Viranşehir veya Türkiye’nin herhangi bir il ve ilçesinde öğrencilerine harcamasını istiyoruz. Şu an Ercan kardeşimiz eşi ve küçük bebeği ile evsiz kalmışlar. Benim aynı zamanda öğrencim olan Ercan Erdem için elimizden gelen her türlü yardımı kendisine yapacağız. “ dedi. Yaşadıkları çaresizlik üzerine kendilerini ziyaret eden Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı’ya teşekkür eden Ercan Erdem ise şunları kaydetti:

“ Sayın Milletvekilimiz Dr. Halil Özşavlı, benim aynı zamanda Hocam. Kendisinden eğitim aldım. Onu bu gün karşımda Milletvekili olarak görmek beni çok memnun etti. Yaşadığımız sıkıntı ortada. Evimiz içindeki eşyalarla birlikte kül oldu. Bize uzanacak bir yardım eli bekliyorduk. Sağolsun Milletvekilimiz Dr. Halil Özşavlı bizi yalnız bırakmadı ve buraya kadar gelerek ziyaret etti. Sıkıntılarımızı dinledi.elinden gelen yardımı yapacağını söyledi” Dedi.
Ercan Erdem’in bebeğini kucağına alarak seven ve Ercan çiftine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özşavlı Ercan ailesi ile sürekli iletişimde olacaklarını kaydetti. Ercan çiftine gıda yardımında bulunan Vekil Özşavlı daha sonra Demirci Mahallesinden ayrıldı.


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN…

16:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE 8.SINIFLARA UYGULANAN AŞI PROGRAMINI İSTİŞARE ETTİ

İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE…

21:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN SARAÇ'A VİRANŞEHİR'E EĞİTİM FAKÜLTESİ KURULMASI TALEBİNİ İLETTİ

VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN…

18:36 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
ÖZEL VİRANŞEHİR TIP MERKEZİNDE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP DR HASAN DEMİREL AÇIKLAMASI

ÖZEL VİRANŞEHİR TIP…

17:49 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ, TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

VİRANŞEHİR FATİH SULTAN…

16:39 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
KUYUMCUYA NİŞANLI ÇİFT ŞOKU DÜKKANINA GELEN ÇİFT 2 BİLEZİK ÇALDI DALGINLIĞI PAHALIYA MAL OLDU

KUYUMCUYA NİŞANLI ÇİFT ŞOKU…

18:17 - 11 Ekim 2018
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...