KAYMAKAMLIK KONFERANS SALONUNDA GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI

Viranşehir Hit: 584 / Yorum: 0 / 12 Eylül 2018 17:45
KAYMAKAMLIK KONFERANS SALONUNDA GÜVENLİK TOPLANTISI YAPILDI
-A +A

Viranşehir Kaymakamlığı Konferans Salonunda 12.09.2018 çarşamba günü saat 10:00’da yapılan güvelik toplantısında, 2018-2019 eğitim öğretim yılında, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, çocuklarımızın güvenli bir şekilde servislere taşınması, öğrencilerimizin gün ışığından daha fazla istifade etmeleri vb. konuların görüşülmesi gibi kararlar alındı. Katılımcıların gündem maddelerine ilişkin bilgilendirilmesinin ardından, toplantı soru cevap şeklinde devam etti. Toplantıda yeni eğitim öğretim yılında alınacak tedbirler ve sağlanacak koordinasyona ilişkin görüşler dile getirildi. 

Güvenlik Toplantısı Tutanağı 1) ilçe milli eğitim müdürü , jandarma komutanı , ilçe emniyet müdürlüğü kurum ve kuruluşlar katılmıştır. 2) İlçe milli eğitim müdürü Sinan Ateş okula devamın sağlanması ve güvenliğinin sağlanması için okula gelmeyen veya geç gelen öğrencilerin velilerine anında haber verilmesi gerektiğini belirtti. 3) Güvenlikle ilgili kapı giriş ve çıkışların kontrol edilmesi ve okulun kör noktalarına dahi güvenlik kameraları yerleştirilmesi gerektiğini belirtti. 4) Okul çevresindeki seyyar satıcılara kesinlikle müsaade edilmemesi 5) Okulun kör noktalarının yani kullanılmayan kapalı(mekruh) olan alanlarının ilçe milli eğitim müdürlülüğümüze bildirilmesi ve tarafımızca güvenlik tedbirlerinin alınması yapılacaktır. 6) PDR öğretmenlerinin her öğrenci için ayrı ayrı bilgilerinin toplanması ve bununla ilgili tespitlerini okul idarelerine bildirmelidir. 7) Öğrencilerin madde bağımlılığına bulaşmaması için okul-öğretmen ve veli işbirliği içerisinde olmalıdır. 8) Emniyet müd.vekil: okullara güvenlik görevlisi verilmesi bir nebzede olsa güvenlik açısından önem arz ettiğini belirtti. 9) Suçlarla ve güvenlikle ilgili tedbirlerin kurumlarla irtibatlı bir şekilde çalışılacağını belirtti. Suç işlenmeden olaya müdahale etmenin önemli olduğunu belirtti. 10) Servis araçlarıyla ilgili gerekli tedbir ve denetimleri yapılmaktadır. 11) Yıkıcı ve bölücü durumların olmaması için gerekli çalışmaların okul müdürleriyle yapılacağını belirtti. 12) İlçe jandarma komutanı : tüm okullarla irtibat halinde çalışılacağını belirtti. 13) Servis araçlarının denetimi için gerekli hazırlıkların tamamlandığı ve köylerimiz 5 bölgeye ayrılmış ve bununla ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. 14) Öğrencilerin cinsel istismar ile ilgili sizlerden gerekli bilgi alınması durumunda bizlerle paylaşılması.  15) Okul müdürlerinin kurum amirlerine yönelttiği sorular 16) Şair Nabi ortaokulu müdürü: yaşları küçük öğrencilere çakmak gazlarının satılmaması ile ilgili hassasiyetini dile getirdi. 17) Anadolu kız meslek müd.yard: okul çıkışlarında sorunlar yaşanmaması için gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için emniyet müdürüne bilgi verdi. 18) Kemal edip kürkçüoğlu kız anadolu imam hatip lisesi müd.yard: Işıklandırma yetersizliği ve sağlıklı çalışmadığı yerlerin arızalarının giderilmesi için emniyet müdürüne bilgi verildi. 19) Ram müdürü madde bağımlılığıyla ilgili bir sunum yaptı. 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılının Tüm Öğrenci Öğretmen Ve Velilerimize Hayırlı Olması Temennisiyle Toplantı Tamamlanmıştır.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
ÖZŞAVLI'DAN VİRANŞEHİR'E YATIRIM MÜJDESİ

ÖZŞAVLI'DAN VİRANŞEHİR'E…

15:28 - 20 Şubat 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN BESYO HAZIRLIK KURSU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN…

11:52 - 18 Şubat 2019
Viranşehir
BİR HADİ KUTLU KLASİĞİ

BİR HADİ KUTLU KLASİĞİ

21:27 - 17 Şubat 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR'DE 17 ŞUBAT ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ.

VİRANŞEHİR'DE 17 ŞUBAT…

15:52 - 17 Şubat 2019
Viranşehir
BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ SANAYİSPOR’U KUPA TÖRENİ’NDE YALNIZ BIRAKMADI

BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ…

16:42 - 16 Şubat 2019
Viranşehir
BAŞKAN ADAYI EKİNCİ KIRSAL MAHALLE MUHTARLARIYA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN ADAYI EKİNCİ KIRSAL…

16:34 - 16 Şubat 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...