BELEDİYE KÜLTÜR MERKEZİNDE VİRANŞEHİR SAĞLIK YÜKSEK OKULU TARAFINDAN DÜZENLENDİ

Viranşehir Hit: 185 / Yorum: 0 / 11 Mart 2019 12:03
BELEDİYE KÜLTÜR MERKEZİNDE VİRANŞEHİR SAĞLIK YÜKSEK OKULU TARAFINDAN DÜZENLENDİ
-A +A

Viranşehir ilçesin de Ülkemizde beşincisi düzenlenen ulusal iç hastalıkları hemşireliği çalıştayı bu yıl Harran üniversitesinin ev sahipliğinde Şanlıurfa'da düzenlendi. Harran üniversitesi Viranşehir Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi iş birliği ile düzenlenen çalıştaya, Türkiye'nin her yerinden çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.
 
Çalıştay olarak yapılan programa, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Ciftçi ve Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Çiğdem katıldı. 
 
Çalıştayın açılış konuşmasını Viranşehir adına  Viranşehir Sağlık Yüksek OKulu müdürü Öğr. Gör. Habip BALSAK yaptı. BALSAK konusmasında Viranşehir'in ilk defa bilimsel bir programa ev sahipliği yaptığını ve bunun Yüksek OKulumuz adına  onur verici oldugunu belirtti. Viranşehir Devlet Hastanesi, Viranşehir Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesi ile birlikte yaptıkları projeler ile ilçenin sağlık hizmetlerine katkı sunduklarınıda belirten Sağlık Yüksek OKulu müdürü BALSAK, bu organizasyonda desteklerini esirgemeyen Viranşehir Kaymakamı Ömer DERECİ ve Belediye Başkan Yardımcısı Arslan Çiftçi’ye teşekkürlerini sunarak konuşmasını bitirdi.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Recep ÇİĞDEM konuşmasında Hemşirelik mesleğinin öneminden bahsederken, çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Çalıştaydan Sonra röportaj yaptığımız Viranşehir  Belediye başkan Yardımcısı Arslan  ÇİFTÇİ Viranşehir’ de ulusal düzeyde katılımın olduğu bilimsel organizasyanların yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu calıştayda olduğu gibi Viranşehir' imizin egitimine katkı sunacacak her türlü çalışmaya Viranşehir Belediyesi olarak destek ve katkı sunmaya hazır oldugunu belirtti.
 
İki oturum olarak yapılan çalıştayda, birinci oturumda  Prof. Dr. Ayfer Karadakovan’ın oturum başkanlığında Prof. Dr.Nuran Akdemir İç Hastalıkları Hemşireliğine Tarihi Bakış sunumunu gerçekleştirdi.
İkinci oturumda Prof.Dr. Nimet Ovayolunun oturum Başkanlığında Prof. Dr. Aynur Türeyen Hemşirelikte Başarı İçin Kavramlar: Sorumluluk-Güç-Motivasyon konusunu,Prof. Dr. Sultan Taşçı İç Hastalıkları Hemşireliğinde Bütüncül Bakım konularına değindiler.
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
TÜRK KIZILAY VİRANŞEHİR ŞUBESİ ANLAMLI İFTAR YEMEĞİ

TÜRK KIZILAY VİRANŞEHİR…

15:09 - 22 Mayıs 2019
Viranşehir
2019VİRANŞEHİR, SPORLA EĞİTİMLE YARINLARDAN EMİN

2019VİRANŞEHİR, SPORLA…

13:45 - 20 Mayıs 2019
Viranşehir
GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDAN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ…

15:27 - 15 Mayıs 2019
Viranşehir
GÜNEYDOĞU YILDIZLAR EĞITIM KURUMLARI, ANNELER GÜNÜNDE İFTARDA VELİLERİ İLE BULUŞTU.

GÜNEYDOĞU YILDIZLAR EĞITIM…

17:02 - 14 Mayıs 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN ŞEFFAF İŞKUR KURASI

VİRANŞEHİR BELEDİYESİNDEN…

17:08 - 2 Mayıs 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ…

18:05 - 1 Mayıs 2019
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...