73 YAŞINDAKİ KADININ OKUMA AZMİ - 7 ÇOCUĞUNU OKUTAN YAŞLI KADIN 73 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ

Viranşehir Hit: 418 / Yorum: 0 / 7 Ağustos 2018 09:35
73 YAŞINDAKİ KADININ OKUMA AZMİ - 7 ÇOCUĞUNU OKUTAN YAŞLI KADIN 73 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ
-A +A

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 73 yaşındaki Bedriye Uluba, 7 çocuğunu okutup iş sahibi yaptıktan sonra okuma yazma öğrendi. Yaşlı kadının okuma azmi, görenlerin göğsünü kabarttı. 
 
   Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Bedriye Uluba, 7 çocuğunu büyütüp okuttu. Çocukları evlenip iş sahibi olan Bedriye Uluba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu okuma-yazma kampanyası kapsamında Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu kursa gitti. Uluba, nisan ayında başladığı okuma-yazma kursunu bir çok sağlık sorununa rağmen bırakmadı. Kursa gittiği dönemde kalp ameliyatı olan Bedriye Uluba, başta hipertansiyon ve işitme bozukluğu olmak üzere bir çok hastalıkla boğuşmasına rağmen kısa bir süre ara verse bile kursunu aksatmadı. Kursta gösterdiği başarı sayesinde okuma ve yazma öğrenen Bedriye Uluba, eğitim sayesinde hastalıklarını unuttuğunu, sağlığı ve ömrü elverdiğince okumaya devam edeceğini belirtti. 
 
  Yaşlı kadına plaket verildi
 
Yaşına ve sağlık sorunlarına rağmen kursu bitiren Bedriye Uluba, plaketle ödüllendirildi. İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ile Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, azmi ve başarısından dolayı yaşlı kadına plaket verdi. Kaymakam Ömer Çimşit yaşlı kadının azminin herkese örnek olması gerektiğini ifade ederek,“73 yaşındaki annemizin azmi ve başarısının ilçede okuma ve yazma bilmeyen hemşehrilerimize örnek teşkil edeceği kanaatindeyim. Bedriye annemiz azmi ve başarısı ile okumanın, öğrenmenin yaşı ve zamanının olmadığını bizlere bir kere daha göstermiş oldu” dedi.
 
 İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ise “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu okuma ve yazma kampanyası çerçevesinde Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde 196 adet kurs açtık. Açtığımız kurslara bin 877 kursiyerimiz kayıt yaptırdı. Başta İlçe Kaymakamımız Ömer Çimşit olmak üzere, şahsım, şube müdürlerimiz, Halk Eğitim merkezi müdürlüğümüz ve kurs öğretmenleri bu kampanyanın amacına ulaşması adına büyük çaba sarf ettiler. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 73 yaşından sonra çabalayarak, büyük bir azimle okuma ve yazmayı öğrenen Bedriye annemizi tebrik ediyorum. Umuyorum Bedriye annemizin bu başarı diğer vatandaşlarımıza da örnek olacaktır” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN BAŞKAN YARDIMCISI ÇİFTÇİ’YE ZİYARET

ARSA MAĞDURU VATANDAŞLARDAN…

16:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE 8.SINIFLARA UYGULANAN AŞI PROGRAMINI İSTİŞARE ETTİ

İKİ KURUM MÜDÜRÜ 1. VE…

21:24 - 13 Ekim 2018
Viranşehir
VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN SARAÇ'A VİRANŞEHİR'E EĞİTİM FAKÜLTESİ KURULMASI TALEBİNİ İLETTİ

VEKİL ÖZŞAVLI YÖK BAŞKAN…

18:36 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
ÖZEL VİRANŞEHİR TIP MERKEZİNDE KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI OP DR HASAN DEMİREL AÇIKLAMASI

ÖZEL VİRANŞEHİR TIP…

17:49 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
VİRANŞEHİR FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ, TÜRKİYE ÇAPINDA BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

VİRANŞEHİR FATİH SULTAN…

16:39 - 12 Ekim 2018
Viranşehir
KUYUMCUYA NİŞANLI ÇİFT ŞOKU DÜKKANINA GELEN ÇİFT 2 BİLEZİK ÇALDI DALGINLIĞI PAHALIYA MAL OLDU

KUYUMCUYA NİŞANLI ÇİFT ŞOKU…

18:17 - 11 Ekim 2018
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...