73 YAŞINDAKİ KADININ OKUMA AZMİ - 7 ÇOCUĞUNU OKUTAN YAŞLI KADIN 73 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ

Viranşehir Hit: 534 / Yorum: 0 / 7 Ağustos 2018 09:35
73 YAŞINDAKİ KADININ OKUMA AZMİ - 7 ÇOCUĞUNU OKUTAN YAŞLI KADIN 73 YAŞINDA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİ
-A +A

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 73 yaşındaki Bedriye Uluba, 7 çocuğunu okutup iş sahibi yaptıktan sonra okuma yazma öğrendi. Yaşlı kadının okuma azmi, görenlerin göğsünü kabarttı. 
 
   Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Bedriye Uluba, 7 çocuğunu büyütüp okuttu. Çocukları evlenip iş sahibi olan Bedriye Uluba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu okuma-yazma kampanyası kapsamında Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu kursa gitti. Uluba, nisan ayında başladığı okuma-yazma kursunu bir çok sağlık sorununa rağmen bırakmadı. Kursa gittiği dönemde kalp ameliyatı olan Bedriye Uluba, başta hipertansiyon ve işitme bozukluğu olmak üzere bir çok hastalıkla boğuşmasına rağmen kısa bir süre ara verse bile kursunu aksatmadı. Kursta gösterdiği başarı sayesinde okuma ve yazma öğrenen Bedriye Uluba, eğitim sayesinde hastalıklarını unuttuğunu, sağlığı ve ömrü elverdiğince okumaya devam edeceğini belirtti. 
 
  Yaşlı kadına plaket verildi
 
Yaşına ve sağlık sorunlarına rağmen kursu bitiren Bedriye Uluba, plaketle ödüllendirildi. İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit ile Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, azmi ve başarısından dolayı yaşlı kadına plaket verdi. Kaymakam Ömer Çimşit yaşlı kadının azminin herkese örnek olması gerektiğini ifade ederek,“73 yaşındaki annemizin azmi ve başarısının ilçede okuma ve yazma bilmeyen hemşehrilerimize örnek teşkil edeceği kanaatindeyim. Bedriye annemiz azmi ve başarısı ile okumanın, öğrenmenin yaşı ve zamanının olmadığını bizlere bir kere daha göstermiş oldu” dedi.
 
 İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş ise “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan’ın başlatmış olduğu okuma ve yazma kampanyası çerçevesinde Halk Eğitim Merkezimiz bünyesinde 196 adet kurs açtık. Açtığımız kurslara bin 877 kursiyerimiz kayıt yaptırdı. Başta İlçe Kaymakamımız Ömer Çimşit olmak üzere, şahsım, şube müdürlerimiz, Halk Eğitim merkezi müdürlüğümüz ve kurs öğretmenleri bu kampanyanın amacına ulaşması adına büyük çaba sarf ettiler. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. 73 yaşından sonra çabalayarak, büyük bir azimle okuma ve yazmayı öğrenen Bedriye annemizi tebrik ediyorum. Umuyorum Bedriye annemizin bu başarı diğer vatandaşlarımıza da örnek olacaktır” diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Viranşehir
KAYMAKAM DERECİDEN VİRANŞEHİR HALKINA DOĞAL GAZ MÜJDESİ

KAYMAKAM DERECİDEN VİRANŞEHİR…

15:31 - 22 Mart 2019
Viranşehir
İLÇE TARIMDAN ÇİFTÇİLERE FİDAN DESTEĞİ

İLÇE TARIMDAN ÇİFTÇİLERE…

10:53 - 21 Mart 2019
Viranşehir
AB ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA AVRUPA' DAN DÖNEN HADİ KUTLU MTAL ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİ, MÜDÜR TURĞUT' U ZİYARET ETTİ

AB ERASMUS PROJESİ KAPSAMINDA…

13:51 - 20 Mart 2019
Viranşehir
UĞUR OKULLARI'NDAN VİRANŞEHİR'E 20 MİLYON DEĞERİNDE YATIRIM (VİDEOLU)

UĞUR OKULLARI'NDAN…

15:05 - 20 Mart 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR’DE 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

VİRANŞEHİR’DE 18 MART…

13:07 - 18 Mart 2019
Viranşehir
VİRANŞEHİR STK'LARI YENİ ZELANDA KATLİAMINI KINADI

VİRANŞEHİR STK'LARI YENİ…

16:47 - 17 Mart 2019
Dikkat Çekenler
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...